Zarząd Główny PTT

Zjazd Delegatów PTT za nami

W sobotę, 10 czerwca, w siedzibie Związku Euroregion Tatry w Nowym Targu odbył się Zjazd Delegatów Polskiego Towarzystwo Tatrzańskiego. Spośród 121 delegatów wybranych w ubiegłym roku na miejscu stawiło się pięćdziesięciu siedmiu.
Podczas Zjazdu oprócz głównych punktów, jakimi było zatwierdzenie sprawozdań merytorycznego i finansowego za rok 2016, był czas na wręczenie wyróżnień. Honorowe złote odznaki PTT z kosówką otrzymali przedstawiciele oddziałów z Nowego Sącza, Radomia i Warszawy, a najwyższe wyróżnienie naszego Towarzystwa, jakim jest godność członka honorowego PTT otrzymali Antoni Leon Dawidowicz z Krakowa, były prezes Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego i Romuald Zaręba z Kalisza, jeden z inicjatorów reaktywacji PTT, wieloletni prezes nieistniejącego już Oddziału PTT w Kaliszu. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym!

Szymon Baron


w trakcie obrad (fot. Szymon Baron)

Przekaż 1% podatku dla PTT

Zachęcamy wszystkich członków i sympatyków Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego do przekazania 1% podatku na działalność statutową naszego Towarzystwa. Wystarczy wpisać nasz numer KRS: 0000115547 w odpowiednie polu właściwego formularza PIT. Osoby chcące wesprzeć konkretny Oddział PTT powinny wyszczególnić to w polu "Cel szczegółowy 1%".
Wszystkim darczyńcom z góry serdecznie dziękujemy!

Zarząd Główny PTT

Zakos Nr 6/239 Czerwiec 2016

20160601 zakosNajnowszy, czerwcowy numer Zakosu rozpoczynamy od fotorelacji z wyjazdu skałkowego do Podlesic. Wojtek Szatkowski z Muzeum Tatrzańskiego kolejny raz zabierze nas na skitury, tym razem zakończymy sezon narciarski, a Włodek Janusik opisze majówkę z Chopinem w Szafarni i Sannikach. Malina i Andrzej Owczarkowie przedstawią relację z wyjazdu do Dwóch Szwajcarii, a Bogusia Zagrodnik opisze akcje ratunkową na tym samych wyjeździe. Nina Mikołajczyk podzieli się wrażeniami z wyjazdu w Beskid Żywiecki,
zaś Piotr Kaźmierczak podpowie jak pobrać wirtualną książkę oraz tapetę z górami na swój komputer. Ewa Białas zrelacjonuje spotkanie z oddziałem warszawskim PTT w Powsinie. W odpowiedzi na artykuł Marcina Kusia, Jacek Karczewski wspomni swoje narciarskie początki na Starorobociańskim Wierchu. W numerze nie zabraknie także informacji o planach spotkań i wyjazdów organizowanych przez koleżanki i kolegów z łódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

DO POBRANIA


Natalia Golimowska

Natura 2000 - Konferencja w Karniowicach

Jako organizacja pozarządowa, biorąca udział w Forum Natura 2000 przy Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zostaliśmy zaproszeni na konferencję podsumowującą działania w ramach projektu „Wspólne zarządzanie przyrodą - partycypacyjne mapowanie terenów chronionych na obszarze Natura 2000 Dolinki Jurajskie", finansowanego przez Fundację Batorego w ramach Programu Obywatele dla Demokracji z Funduszy EOG. Głównym celem projektu było usprawnienie uczestnictwa lokalnych społeczności w zarządzaniu obszarem Natura 2000 Dolinki Jurajskie. Cel ten przez ostatni rok był realizowany na obszarze czterech gmin: Krzeszowice, Jerzmanowice - Przeginia, Wielka Wieś i Zabierzów, poprzez prowadzenie dialogu z wykorzystaniem techniki mapowania partycypacyjnego. Na konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Centrum Rozwiązań Systemowych z Wrocławia z udziałem Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie, która odbyła się 22 kwietnia 2016 r. w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Karniowicach zaprezentowano wyniki projektu oraz zebrano wnioski z dyskusji na temat możliwości użycia wiedzy pozyskanej w projekcie oraz wykorzystania techniki mapowania partycypacyjnego do lepszego opracowania planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 z tego terenu i przyczynienia się do efektywniejszego wykorzystywania ich walorów przyrodniczych. Szerzej przedstawione to będzie w „Co słychać" W konferencji wziął udział prezes Józef Haduch, Barbara Morawska – Nowak i ja, Nina Mikołajczyk.

 

Podkategorie