Światowy Dzień Turystyki 2015 - wyróżnienia dla bielszczan

25 września 2015 r. w Książnicy Beskidzkiej odbyły się, organizowane przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej oraz Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej, obchody Światowego Dnia Turystyki.
Jak co roku jest to okazja do wręczenia wyróżnień osobom zasłużonym dla rozwoju turystyki w Bielsku-Białej. W tym roku wśród wyróżnionych „za osobiste zaangażowanie w rozwój turystyki w regionie oraz promowanie walorów turystycznych Bielska-Białej” znalazł się członek Oddziału PTT w Bielsku-Białej, Grzegorz Gierlasiński.
Obchody Światowego Dnia Turystyki to także okazja do ogłoszenia wyników XIV edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”. II miejsce w kategorii powyżej 16 lat otrzymał członek bielskiego PTT, Sebastian Nikiel.

Tego samego dnia W pszczyńskich Stajniach Książęcych odbyły się śląskie obchody Światowego Dnia Turystyki. Wśród wyróżnionych Dyplomami Marszałka Województwa Śląskiego za Zasługi dla Rozwoju Turystyki w 2015 roku znalazło się dwóch członków bielsko-bialskiego Oddziału: Piotr Gawłowski i Miłosz Zelek.

Serdecznie gratulujemy naszym Kolegom!

Szymon Baron