XI Turniej wiedzy o górach w Myślenicach za nami...

XI turniej odbył się 6 grudnia 2010 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Myślenicach. Zgromadził 11 drużyn, czyli 33. indywidualnych uczestników. Fundatorami nagród byli: Antonina Sebesta, Dariusz Dyląg, Polskie Towarzystwo Tatrzańskie i Starostwo Powiatowe w Myślenicach. Tematyka rywalizacji związana była z Bieszczadami rozumianymi całościowo, a więc z najwyższym szczytem Pikujem w Bieszczadach Wschodnich. Przewodniczącą jury była Pani dr Antonina Sebestowa, a oprócz Niej w jury zasiadali: wiceprezes PTT – Nikodem Frodyma, prezes Krakowskiego Oddziału PTT – Paweł Rumian, wiceprezes Szkolnego Koła PTT przy ZSO w Myślenicach – Krzysztof Kusiak, reprezentująca Punkt Konsultacji Krajoznawczej przy Bibliotece Pedagogicznej w Myślenicach – Dorota Kamińska oraz wszyscy opiekunowie.

fot. Nikodem Frodyma

Turniej miał charakter indywidualny, natomiast suma punktów poszczególnych członków stanowiła o miejscu danej drużyny. W tegorocznej edycji pierwsze miejsce indywidualnie zdobył Paweł Grabowski, drugie – Dorota Sroka, obydwoje z ZST-E w Myślenicach (opiekunka mgr Małgorzata Czop i mgr Małgorzata Rygiel-Zaworska), trzecie miejsce – Wiktor Ostrowski z I LO im. T. Kościuszki w Myślenicach (opiekun mgr Dariusz Dyląg); ponadto przyznano trzy wyróżnienia. Klasyfikacja drużynowa wygląda zaś następująco: pierwsze miejsce ZST-E w Myślenicach, drugie – ZSO w Myślenicach, trzecie – ZS w Dobczycach. Pozostałe szczegółowe wyniki można sobie obejrzeć na naszej stronie internetowej pod adresem http://pttmysl.almalo.edu.pl/2.htm.
Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Myślenicach w osobie Pana Dyrektora Jacka Ślósarza, który otwierał nasz turniej. Oczywiście podziękowania należą się także wolontariuszom ze Szkolnego Koła PTT przy ZSO w Myślenicach, którzy dbali o poczęstunek naszych gości i sprawy organizacyjne. Podczas tegorocznego Turnieju odbyła się także mała uroczystość. Wiceprezes Szkolnego Koła PTT, Krzysztof Kusiak, wręczył osobom, które już od 2000 roku zasiadały w jury i szczególnie się zasłużyły specjalne podziękowania. A co za rok? Po konsultacjach z opiekunami drużyn postanowiono po 11. latach z powrotem wrócić w Beskid Myślenicki (osoby, które wtedy brały udział w turnieju już pewnie skończyły studia i pozakładały rodziny). Pytania turniejowe obiecał nam pomóc ułożyć opiekun drużyny dobczyckiej, Pan mgr Jacek Mikołajczyk. Szykujcie się więc już teraz.

Paulina Błaszczak (Sekretarz Szkolnego Koła PTT im. prof. Henryka Leśniaka przy ZSO)

fot. Nikodem Frodyma