Informacje z Oddziałów Informacje z Oddziałów PTT

VIII Powiatowy Rajd na Orientacje w Chrzanowie

Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Chrzanowie serdecznie zaprasza członków Szkolnych i Młodzieżowych Kół PTT ze wszystkich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na VIII Powiatowy Rajd na Orientację.
Plakat, regulamin, szczegóły rajdu oraz dodatkowe informacje na stronie www.chrzanow.ptt.org.pl.

Remigiusz Lichota

Jubileuszowa Wyrypa "Przez zaspy i zamiecie"

W ubiegłym tygodniu Oddział PTT im. T. Chałubińskiego w Radomiu świętował XV Wyrypę "Przez Zaspy i Zamiecie". Jubileuszowa impreza odbyła się w zimowej scenerii Beskidu Żywieckiego z bazą w schronisku na Rysiance. Codzienne wycieczki, wieczorne posiady, jubileuszowe ognisko, a zwłaszcza wyjątkowo łaskawa pogoda sprawiły, że żal było wracać. W sobotę, na Romance, spotkaliśmy się z grupą kolegów z Oddziału bielskiego PTT.

Tomasz Kwiatkowski

uczestnicy jubileuszowej wyrypy (fot. W. Jabłoński)

Basia Michalik nominowana do tytułu "Sądeczanin Roku 2016"

Basia Michalik – szefowa Klubu „Szalonych Emerytów” działającego przy Oddziale PTT „Beskid” w Nowym Sączu znalazła się wśród trzynastu kandydatów nominowanych do zaszczytnego tytułu „Sądeczanin Roku 2016”. Jest to efekt wieloletniej społecznej działalności w turystyce i wolontariacie docenionej przez Kapitułę konkursu. Głosowanie trwa do 24 lutego. Można głosować przez internet.

Uzasadnienie kandydatury -> tutaj

Link do głosowania -> tutaj

Władysław Łoboz

Nowe władze Oddziału PTT w Ostrzeszowie

21 stycznia 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Ostrzeszowie odbyło się walne zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze członków Oddziału PTT w Ostrzeszowie.
Po przyjęciu sprawozdań Zarządu Oddziału, Komisji Rewizyjnej i Sądu Koleżeńskiego, odbyła się długa dyskusja na temat przyszłości Oddziału i planów działalności.
W wyniku wyborów wybrano nowy zarząd w składzie: Ewa Idczak (prezes), Józef Michlik (wiceprezes), Jan Golus (sekretarz), Jan Tomczak (skarbnik) i Adam Libudzic (członek). Komisję rewizyjną tworzą: Janusz Niedzielski (przewodniczący), Tomasz Idczak (z-ca przewodniczącego) i Leonard Bargenda (sekretarz), z kolei w skład sądu koleżeńskiego weszli: Arkadiusz Wieczorek (przewodniczący), Katarzyna Sabatowska (z-ca przewodniczącego) i Mirosława Rzepecka (sekretarz).
Na wniosek walnego zgromadzenia Józef "Baca" Michlik został wyróżniony godnością Prezesa Honorowego Oddziału PTT w Ostrzeszowie.
W zebraniu uczestniczył przedstawiciel Zarządu Głównego PTT, Szymon Baron.

Szymon Baron


pamiątkowe zdjęcie uczestników walnego zgromadzenia (fot. Szymon Baron)

Obchody 85-lecia Oddziału PTT w Zagłębiu Dąbrowskim i w Sosnowcu

Oddział PTT w Sosnowcu do uroczystości Jubileuszu przygotowywał się cały rok. Wszystkie imprezy organizowane w tym roku, zarówno w Tatrach, Sudetach i Beskidzie Wyspowym, czy na trasach Jury Krakowsko-Częstochowskiej miały uroczysty charakter. Zwieńczeniem  obchodów było uroczyste spotkanie w dniu 7 grudnia 2016 r. w Sali Widowiskowo- Koncertowej „Muza” w Sosnowcu. Wszystkich przybyłych powitał Prezes Oddziału Tomasz Grabolus. Uroczystości zaszczycili liczni goście: Prezes ZG PTT Wojciech Szarota, były prezes ZG PTT Józef Haduch, wiceprezes ZG PTT Szymon Baron, sekretarz ZG PTT Jolanta Augustyńska i wiceprezes O/PTT w Bielsku-Białej Jan Nogaś. Władze samorządowe Sosnowca reprezentowali Zastępca Prezydenta Sosnowca Anna Jedynak, a w imieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Wilhelma Zycha w uroczystości uczestniczyła Kierownik Biura Rady Miejskiej Elżbieta Nawrot.
Na uroczystości licznie przybyli radni Rady Miejskiej, przedstawiciele wielu organizacji i stowarzyszeń, byli i obecni członkowie PTT.
W pierwszej części uroczystości Sekretarz Oddziału PTT Zbigniew Jaskiernia przybliżył historię powstania PTT w Zagłębiu Dąbrowskim i w Sosnowcu. Kolejnym akcentem było wręczenia odznaczeń dla zasłużonych dla Oddziału. Złotą Odznaką z Kosówką zostali wyróżnieni: Bożena Wardyń, Paweł Kosmala i Tomasz Grabolus. Uroczystego aktu dekoracji dokonali: Prezes ZG PTT Wojciech Szarota i Sekretarz ZG PTT Jolanta Augustyńska.
Następnie głos zabrali goście. W imieniu Prezydenta Miasta Arkadiusza Chęcińskiego życzenia dla członków Oddziału przekazała Zastępca Prezydenta Anna Jedynak. W imieniu Przewodniczącego Rady Miejskiej Wilhelma Zycha głos zabrała Kierownik Biura Elżbieta Nawrot. Nie mogło zabraknąć głosu od zaprzyjaźnionych Oddziałów PTT. W imieniu O/PTT w Bielsku Białej głos zabrał Prezes Oddziału Szymon Baron.
Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja nowej Monografii Oddziału. Historię powstania publikacji o tytule „Oddział Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego im. Gen. Mariusza Zaruskiego w Sosnowcu: 85 lat: 1931-2016” przedstawił jej autor Zbigniew Jaskiernia. W czasie przerwy była okazja do porozmawiania z autorem książki i uzyskania autografu. Nie zabrakło poczęstunku.
Na zakończenie uroczystości z pięknym koncertem wystąpił zespół „Zielony szlak”. Prezentował utwory ze swojej nowej płyty.

Zbigniew Jaskiernia

 

Prezes ZG PTT Wojciech Szarota i Sekretarz ZG PTT Jolanta Augustyńska wręczają
honorowe złote odznaki PTT z kosówką (fot. Leszek Wolski)