Strona Główna Wydawnictwa PTT

„Biuletyn Informacyjny” – nr 1 (84) / 2016

Pierwszy w tym roku numer „Biuletynu Informacyjnego” Oddziału PTT w Bielsku-Białej o objętości 28 stron wydajemy na kilka dni przed nadzwyczajnym walnym zgromadzeniem członków Oddziału. Pretekstem do tego jest publikacja sprawozdania merytorycznego i finansowego Oddziału za rok 2015. Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału, Kronika Koła PTT w Kozach, Kronika SK PTT „Diablaki” w Dąbrowie Górniczej i Kronika SK PTT przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kozach o łącznej objętości 12 stron. Działalność Koła Przewodników przy naszym Oddziale w ostatnim czasie opisuje w krótkim tekście Jan Nogaś (s.22). Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na drugi kwartał 2016 r., natomiast na stronie 3 publikujemy zaproszenie na nadzwyczajne walne zgromadzenie członków Oddziału. W numerze znajdziemy też zaproszenie do udziału w akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT 2015" (s. 27). Wśród artykułów, które publikujemy w numerze znajdziemy dwa materiały historyczne. Jan Nogaś w swoim tekście opisuje pierwszą znaną polską turystkę Beatę Łaskę (s.24-25), a z przedwojennego tekstu Zygmunta Lubertowicza dowiemy się o refleksjach ówczesnego prezesa bielskiego oddziału PTT z wyjazdu w Tatry Wysokie (s.25-26). Jest też okazja by dowiedzieć się co nieco o naszym regionie. Z dwóch tekstów Roberta Słonka (s.23) dowiemy się co nieco o Suchej Beskidzkiej i Lanckoronie. Numer uzupełnia zachęta do dokonywania przedpłat na 24. tom "Pamiętnika PTT", którego tematem wiodącym będą Bałkany (s.22) oraz apel o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego Oddziału (s.28).

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 4,06 MB)

„Biuletyn Informacyjny” – nr 3 (82) / 2015

Ostatni dzień września przynosi nam kolejny numer wydawanego przez Oddział PTT w Bielsku-Białej kwartalnika "Biuletyn Informacyjny", tym razem o objętości 20 stron. Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału oraz Kronika Koła PTT w Kozach o łącznej objętości prawie 7 stron. Osobno przybliżono XXX Ogólnopolskie Spotkanie Oddziałów PTT (Szymon Baron, s. 11) oraz dwie wyprawy zorganizowane przez członków Oddziału - na Mont Blanc (Łukasz Kudelski, s.12-13) oraz w masyw Monte Rosy (Robert Słonka, s. 14-16). Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na czwarty kwartał 2015 r. W numerze znajdziemy także informację o 23. tomie "Pamiętnika PTT" (s. 8), regulamin niedawno ustanowionej odznaki krajoznawczo-turystycznej PTT "Główny Szlak Sudecki" (s. 17) oraz informację o wyróżnieniach z okazji Światowego Dnia Turystyki dla członków naszego Oddziału (s. 20). Numer uzupełnia artykuł Roberta Słonki o najpiękniejszych halach Beskidu Żywieckiego (s. 18-19).

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 3,85 MB)

„Biuletyn Informacyjny” – nr 3 (78) / 2014

Z olbrzymim, bo niemal kwartalnym opóźnieniem ukazuje się kolejny numer "Biuletynu Informacyjnego", tym razem o objętości 16 stron. Minione wydarzenia dokumentują Kronika Oddziału oraz Kronika Koła PTT w Kozach o łącznej objętości 7 stron. Planowane wycieczki, prelekcje i spotkania przedstawiamy z kolei tradycyjnie na stronie 2 w planie wydarzeń na czwarty kwartał 2014 r. W numerze znajdziemy także artykuły związane Alpami, które były niezwykle popularne podczas wakacyjnych wyjazdów członków naszego Oddziału. Celina Skowron przybliża nam ferraty Alp Sztubajskich, a Robert Słonka opisuje wyjazd na Monte Paterno w Dolomitach. Mamy także okazję poczytać trzy artykuły Andrzeja Chrobaka o wyjazdach oddziałowych na Grossvenedigera, Ortlera i w Alpy Julijskie wzbogacone mnóstwem praktycznych informacji. Numer uzupełnia zaproszenie na obchody jubileuszu 90-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego na terenie Bielska-Białej, które z uwagi na opóźnienie numeru już są za nami.

Serdecznie zachęcamy do lektury! (pobierz -> 3,24 MB)

 

"Co słychać?" - Nr 11 (287) / 2014

Listopadowy, nieco spóźniony numer „Co słychać?” o objętości 16 stron otwiera artykuł Józefa Haducha pt. „Śladami I Wojny Światowej w Karpatach” o cmentarzu w Łowczówku i jego powiązaniach z Polskim Towarzystwem Tatrzańskim.
11 listopada 2014 r. obchodziliśmy Dzień Niepodległości. Z tej okazji odbyły się „III Górski Marsz Niepodległości” zorganizowany przez Oddział PTT w Tarnowie oraz „Biało-czerwone wędrowanie” Koła PTT w Kozach. O wydarzeniach tych piszą Artur Marć i Monika Baron.
Przełom października i listopada to także czas jubileuszowych obchodów w kilku Oddziałach PTT. Celina Skowron opisuje obchody 90-lecia Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego w Bielsku-Białej, które odbyły się 24 października br. Z relacji Aldony Kozak możemy dowiedzieć się o obchodach podwójnego jubileuszu Oddziału PTT w Chrzanowie, z kolei Jerzy Piotr Krakowski przybliża „Bal Wędrowników” zorganizowany z okazji 20-lecia Carpatii, Oddziału PTT w Mielcu.
Działy „Z życia ZG PTT” i „Z życia Oddziałów” uzupełniają relacja Barbary Morawskiej-Nowak z VI posiedzenia Prezydium Zarządu Głównego PTT, relacja Teresy Karbowniczek z wędrówki członków Oddziału PTT w Ostrowcu Świętokrzyskim po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, notka Macieja Zaremby o wyróżnieniu „Sądeckimi Laurami Turystyki” sądeckiego Oddziału PTT oraz pożegnanie Piotra Woźniaka z Oddziału Karpackiego PTT w Łodzi. Ciekawostką jest pojawienie się w ostatnim czasie aż czterech książek, których autorami są członkowie PTT, o czym pisze Szymona Baron.
Numer kończy obszerny, bo aż sześciostronicowy, ciekawy wywiad Kingi Buras z Michałem Myśliwcem, prezes krakowskiego Oddziału PTT, a wśród ilustrujących go zdjęć możemy zobaczyć, jak wygląda serwer Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,22 MB)

 

Podkategorie