"Co słychać?" - nr 8 (308) / 2016

Sierpniowy numer „Co słychać?” o objętości 12 stron otwiera refleksyjny artykuł Barbary Morawskiej-Nowak pt. "Upływa szybko życie..." związany z jubileuszem 35. rocznicy reaktywacji Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego.
Wśród wieści „z życia oddziałów” znajdziemy relacje z wakacyjnych wojaży oddziałów i kół PTT - zarówno tych dalekich, jak i tych bliższych. Można przeczytać, że sądeczanie zwiedzali Gruzję i Armenię, a oświęcimianie spędzili kilka dni w Dolomitach; kurs na Alpy obrały natomiast ekipy z Bielska-Białej (zdobywali austriacki Grossglockner) i Jaworzna (spędzili 10 dni w Alpach Julijskich zdobywając m.in. najwyższy w Słowenii - Triglav). Dowiemy się też o Rajdzie Przyjaźni Bieszczadzkich, którego 63. edycję organizowali koledzy z Oddziału PTT "MKG Carpatia" z Mielca oraz imprezie zorganizowanej przez oddział sosnowiecki na Ponidziu. Koledzy z Sosnowca odwiedzili także Tatry, których słowacka część była wakacyjnym celem także dla grup z Koła PTT w Oświęcimiu i Oddziału PTT w Poznaniu. Tę część naszego miesięcznika uzupełniają relacje z wycieczki na Pradziada (K/Opole - Sabałowy Klan), przejścia Głównego Szlaku Świętokrzyskiego (O/Ostrowiec Św.) oraz obozu wędrownego po Pieninach i Beskidzie Sądeckim, na który wybrała się młodzież z niedawno utworzonego Szkolnego Koła PTT przy Liceum Ogólnokształcącym w Kozach.
Z naszego informatora dowiemy się także o czterech nowych książkach autorstwa członków naszego Towarzystwa oraz dziecięcym spojrzeniu na najwyższe gór Polski. Numer uzupełnia zaproszenie na VII Powiatowy Rajd na Orientację, który organizowany jest przez Oddział PTT w Chrzanowie.

Życzymy przyjemnej lektury! (pobierz -> 1,03 MB)

Redakcja "Co słychać?"